54 306 77 77 Pn - Pt 7.00 - 15.00
  • polski
  • angielski
  • niemiecki
  • norweski bokmål
  • polski

O firmie

EKONSTAL jest jednym z wiodących europejskich producentów zbiorników stalowych i urządzeń przeznaczonych do przechowywania paliw i innych cieczy, takich jak woda, nawozy, substancje chemiczne, gaz płynny itp. Dostarczamy produkty do wielu krajowych i międzynarodowych odbiorców, wśród których znajdują się m.in. koncerny naftowe, sieci stacji paliw i przedsiębiorstwa dystrybucji gazu, takie jak Orlen, Grupa Azoty, Shell, BP, Moya itp.

 

Historia firmy Ekonstal

Firma ma ponad 60-letnią historię, a w ostatnich latach została całkowicie zrestrukturyzowana i ponownie wyposażona. Długoletnia obecność w branży pozwoliła wypracować know-how, które pozwala z sukcesem umacniać pozycję marki na rynku krajowym i międzynarodowym. Dzięki motywacji nowych właścicieli, kadry menadżerskiej oraz całego zespołu pracowników, Grupa Ekonstal jest obecna na zagranicznych rynkach, dzięki czemu 40% produkcji firmy eksportowano na 12 różnych rynków w 2018 roku. Obecnie spółka zatrudnia kilkudziesięciu wykwalifikowanych pracowników, w tym spawaczy, lakierników, operatorów maszyn CNC, śrutowników i innych specjalistów.

 

Przewagi konkurencyjne Grupy Ekonstal na rynku zbiorników stalowych

EKONSTAL oznacza jakość i elastyczność. Te dwa czynniki mają największe znaczenie w przedsiębiorstwie i w decydujący sposób wpływają na kształtowanie się oferty, z jakiej mogą korzystać nasi Klienci. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższą jakość naszych produktów. W tym celu stosujemy w procesie produkcji najlepsze gatunkowo komponenty i surowce, gwarantujące trwałość, niezawodność i pełne bezpieczeństwo substancji przechowywanych w zbiornikach. Nieustannie inwestujemy w nowoczesne technologie, rozbudowując systematycznie naszą infrastrukturę techniczną i park maszynowy. Konsekwentnie optymalizujemy wewnętrzne procesy i procedury, dostosowując się do indywidualnych potrzeb Klienta i traktując każdego z nich indywidualnie.

EKONSTAL to wieloletnie doświadczenie zarządu spółki – nasi dyrektorzy i główni inżynierowie pracują w branży zbiorników i przemyśle paliwowym od ponad 20 lat. Jesteśmy dynamicznym zespołem, którego głównym celem jest ciągłe doskonalenie. Wspólnie dążymy do tego, by najlepiej służyć naszym Klientom. Sukces rynkowy zawdzięczamy także całemu naszemu zespołowi pracowników. Dzięki fachowym umiejętnościom zatrudnianych przez nas specjalistów w dziedzinie spawania, lakierowania, śrutowania, operatorów maszyn CNC i innych urządzeń wykorzystywanych w produkcji zbiorników ze stali czarnej, jesteśmy w stanie wykonać każdy produkt terminowo, zapewniając najwyższe standardy i pełną zgodność z wymaganymi parametrami.

EKONSTAL to także innowacja oraz nowoczesne technologie, służące nie tylko zapewnieniu potrzeb w zakresie przechowywania paliw i innych substancji płynnych, ale także w zakresie wspierania zdrowia. Na początku 2019 roku wprowadziliśmy na rynek w pełni bezpieczną, certyfikowaną (certyfikat CE) komorę normobaryczną, która pozwala na prowadzenie bezinwazyjnej terapii tlenem, będącej wsparciem dla wielu innych terapii medycznych. Wprowadzając innowacje testujemy nasze urządzenia, upewniając się, że mają one pozytywny wpływ na zdrowie ludzkie i są w pełni bezpieczne dla użytkowników. Oferowana przez nas komora normobaryczna przeszła badania medyczne przeprowadzone przez Wydział Fizjologii Człowieka z Collegium Medicum w Toruniu.

 

 

Zgodność z normami branżowymi i uprawnienia

Jako producent posiadamy:

  • Uprawnienie Urzędu Dozoru Technicznego do wytwarzania zbiorników stalowych przeznaczonych na różnego rodzaju medium,
  • Zatwierdzenie przez Urząd Dozoru Technicznego dokumentacji konstrukcyjnej typoszeregu zbiorników naziemnych i podziemnych,
  • Zatwierdzenie typu zbiorników przez Główny Urząd Miar, jako spełniających wymagania określone w przepisach metrologicznych o zbiornikach pomiarowych.

 

Do każdego wyprodukowanego zbiornika przez EKONSTAL dołączana jest dokumentacja w postaci paszportu z deklaracją zgodności wytwórcy oraz protokołem badania budowy i próby ciśnieniowej, wykonywanej przez Inspektora Urzędu Dozoru Technicznego. Ponadto w paszporcie zawarte są karty gwarancyjne oraz atesty na materiały, z których zbiornik został wyprodukowany.

Czy akceptujesz politykę prywatności oraz cookies?